Witamy na stronie mebleZpalet.eu 

Skoro tu trafiłeś to znaczy, że cenisz ekologię oraz styl; więc właśnie do takich osób skierowana jest nasza oferta.


Czy masz odwagę być pionierem w wyznaczaniu nowoczesnego trendu w sztuce urządzania wnętrz?


Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną; krótka historia mebli, nasze propozycje oraz realizacje, to znajdziecie Państwo na dalszych zakładkach - serdecznie zachęcamy  :)


Kilka słów wstępu..

Meble z palet pojawiły się w Polsce już wiele lat temu, niedługo po dotarciu do nas samych palet.

Najczęściej spotykana „Europaleta” została stworzona po raz pierwszy w 1950 roku,  jako uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych [żródło: Wikipedia].

W latach 70-tych natomiast zaczęły powstawać pierwsze meble ogrodowe z palet w Polsce. Do dziś można spotkać na ogródkach działkowych ławy, stoły, leżaki a nawet łóżka..

Jednak był to zawsze mebel gorszej kategorii, zewnętrzny i tymczasowy. Dopiero kilka lat temu, dzięki popularyzacji świadomości ekologicznej, meble wykonane z palet zaczęły uzyskiwać nowy status.

Z umeblowania niższego sortu, zaczynają uczestniczyć w nowej sztuce urządzania wnętrz; eleganckiej i stylowej.

Popularność recyklingu pozwoliła dostrzec jak potężne możliwości ma ten surowiec. Po właściwej obróbce paleta staje się doskonałym budulcem niemalże każdej formy meblowej, jedynym ogranicznikiem jest tutaj ludzka pomysłowość :)

Z palet możemy zrobić szafy, szafeczki, biurka, krzesła, sofy, fotele, stoły, stoliki, kwietniki, podesty, podłogi, wieszaki, hamaki, a nawet cały dom :)

Zapraszamy do kontaktu - z przyjemnością pomożemy w urealnieniu Państwa wyobraźni :)

Usługi

Pomysł na meble z palet może niektórym wydawać się niecodzienny, ale właśnie taki ma być!

Elegancja i styl, bez zbędnego wycinania drzew - takie hasło nam przyświeca od samego początku działalności, roku  2011.

Proponujemy wykonanie mebli na wymiar, lub sprzedaż już zrobionych.

Meble możemy pomalować na dowolny kolor (lub kolory), zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi i wilgocią, lub zostawić surowe i nieoszlifowane- zgodnie z życzeniami klienta.

Pracujemy głównie na paletach o wymiarach 114x74x16cm, ale w rzeczywistości rozmiar i rodzaj takiego umeblowania jest w pełni dowolny- w zakładce oferta znajdują się jedynie propozycje wykorzystania palet.

Zapraszamy do kontaktu - z przyjemnością pomożemy w zrealizowaniu Państwa pomysłów :)